احساس زندان پزشکی دادگاه زندانی قانونی

احساس: زندان پزشکی دادگاه زندانی قانونی کمیسیون اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ارز بازار ماشین را از سکه انداخت

تکانه‌های ارز و(البته تا حدی سکه)، بازار ماشین را هم لرزانده هست، تا آنجاکه خرید و فروش در این بازار به شدت افت داشته و قیمت خودروهای داخلی نیز صعودی قابل توجه

ارز بازار ماشین را از سکه انداخت

ارز بازار ماشین را از سکه انداخت

عبارات مهم : بازار

تکانه های ارز و(البته تا حدی سکه)، بازار ماشین را هم لرزانده هست، تا آنجاکه خرید و فروش در این بازار به شدت افت داشته و قیمت خودروهای داخلی نیز صعودی قابل توجه را تجربه کرده است.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛آن طور که از بازار خبر می رسد، زیاد کردن قیمت شدید ارز و سکه طی یک هفته گذشته، باعث شده است بازار ماشین نیز بیش از گذشته درگیر رکود و گرانی توامان شود. به گفته آنها، در حال حاضر کمتر کسی حاضر به خرید ماشین است و البته کمتر کسی نیز خودروی خود را می فروشد، لیکن هر دو گروه گمان می کنند در صورت خرید و فروش، زیان خواهند دید. اتفاق دیگری که فعالان بازار در مورد آن صحبت می کنند، کم کردن عرضه ماشین هست. گویا این کاهش، ریشه در پایین آمدن تولید دارد، چه آنکه بعضی محصولات به علت کمبود قطعه، به صورت ناقص تولید و امکان عرضه به بازار را ندارند. البته بخشی از قطعات خودروسازان نیز در گمرک مانده و عدم ترخیص آنها نیز یکی دیگر از دلایل کم کردن تولید و عرضه به شمار می رود. توصیه دیگری که فعالان بازار به آن اشاره می کنند، زیاد کردن دوره زمانی تحویل خودروها هست. بر این اساس، خودروسازان محصولات ثبت نامی را به جای ۳۰ روز، ۶۰ روزه تحویل می دهند.

صعود قیمت خودروهای داخلی

ارز بازار ماشین را از سکه انداخت

آن طور که فعالان بازار عنوان می کنند، در حال حاضر پژو ۲۰۶ ظاهر ۵ قیمتی برابر با ۵۰ میلیون تومان دارد که این عنوان از زیاد کردن قیمت این محصول طی هفته جاری حکایت می کند. بر این اساس، پژو ۲۰۶ ظاهر ۵ زیاد کردن قیمتی سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده هست. از سوی دیگر ولی پژو ۲۰۷ اتومات نیز از زیاد کردن قیمت در امان نبوده هست. به گفته فعالان بازار، این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۷۶ میلیون تومان دارد. با این حساب، ۳میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به قیمت پژو ۲۰۷ اتومات در هفته جاری اضافه شده است است.

همچنین تندر مدل E۲ پارس ماشین هم که چیزی حدود ۳میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته، هم اکنون شاید بتوان آن را در بازار با قیمت ۵۹ میلیون تومان پیدا کرد. پارس تندر نیز که یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان زیاد کردن قیمت در هفته جاری داشته هست، در حال حاضر ۶۱ میلیون تومان خرید و فروش می شود. موج زیاد کردن قیمت ها گریبان تندر اتومات را نیز گرفته هست، چه آنکه جهت خرید این محصول باید حداقل ۶۵ میلیون تومان هزینه کرد.

تکانه‌های ارز و(البته تا حدی سکه)، بازار ماشین را هم لرزانده هست، تا آنجاکه خرید و فروش در این بازار به شدت افت داشته و قیمت خودروهای داخلی نیز صعودی قابل توجه

با توجه به این قیمت، تندر اتومات جهشی ۵میلیون تومانی را در هفته جاری تجربه کرده هست. در بین دیگر خودروهای داخلی، ساندرو استپ وی همچنان در مسیر گرانی می رود، به نحوی که این هفته به رکورد قبلی خود نزدیک شد. آن طور که فعالان بازار عنوان می کنند، ساندرو استپ وی ۴میلیون تومان زیاد کردن قیمت را تجربه کرده هست. به گفته آنها، حداقل قیمت این ماشین در بازار حدود ۸۹ میلیون تومان هست. این قیمت البته به مدل اتومات ساندرو مربوط می شود و مدل دنده ای آن با قیمتی پایین تر به فروش می رسد. گویا یکی از دلایل زیاد کردن قیمت خانواده تندر-۹۰ در بازار، کم کردن تولید این محصول است.

در بین دیگر خودروهای داخلی ولی رانا عوض کردن خاصی را در قیمت طی هفته جاری تجربه نکرده هست. به گفته نمایشگاهداران خودروی پایتخت، این محصول در حال حاضر ۴۱ میلیون تومان قیمت دارد. تثبیت قیمت رانا در شرایطی است که دیگر خودروی داخلی یعنی سمند مدل EF۷ زیاد کردن قیمت را به خود می بیند. طبق اخبار رسیده از بازار، این محصول در حال حاضر ۴۰ میلیون تومان قیمت دارد، با این حساب، ۳میلیون تومان به قیمت آن اضافه شده است هست. فعالان بازار در مورد دنا پلاس نیز عنوان می کنند که این محصول با توجه به زیاد کردن قیمت ۵ میلیون تومانی اش، در حال حاضر ۷۰ میلیون تومان به فروش می رسد. از بازار همچنین خبر می رسد که دانگ فنگ چینی کشور عزیزمان ایران ماشین نیز با زیاد کردن قیمت مواجه شده است و در حال حاضر ۶۳ میلیون تومان خرید و فروش می شود. نگاهی نیز به قیمت پراید و تیبا و ساینا و همچنین کوئیک بیندازیم و ببینیم آنها در هفته جاری چه افت و خیزی را تجربه کرده اند. به گفته فعالان بازار، در حال حاضر ساینا قیمتی برابر با ۳۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد که نشان می دهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به قیمت آن اضافه شده است است.

در خانواده پراید نیز زیاد کردن قیمت رخ داده، چه آنکه مدل ۱۳۱ این محصول در حال حاضر قیمتی برابر با ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. با این حساب، ۷۰۰ هزار تومان به قیمت این محصول در هفته جاری اضافه شده است هست. همچنین از بازار تیبا نیز خبر می رسد این ماشین در مدل هاچ بک خود نیم میلیون تومان زیاد کردن قیمت داشته و بنابراین جهت خرید آن باید ۳۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه کرد. دیگر محصول سایپا به نام کوئیک هم در مدل اتومات خود زیاد کردن قیمت داشته هست، به نحوی که در حال حاضر ۴۵ میلیون تومان باید جهت خرید این ماشین هزینه کرد. در بین دیگر خودروهای داخلی کیا سراتوی مونتاژی سایپا باز هم زیاد کردن قیمت را تجربه کرده هست. بر این اساس، سراتو که ظاهرا با کم کردن تیراژ مواجه شده، در حال حاضر ۱۵۵ میلیون تومان قیمت دارد و با این حساب، ۲میلیون تومان به قیمت این محصول افزوده شده است هست. سراتو از جمله خودروهایی است که فاصله زیادی بین قیمت کارخانه و بازار آن وجود دارد.

ارز بازار ماشین را از سکه انداخت

آرامش نسبی در بازار وارداتی ها

اما در بازار خودروهای وارداتی نیز رکود کماکان ادامه دارد، با این حال طی هفته جاری عوض کردن قیمت خاصی در این بازار رخ نداده هست. به گفته نمایشگاه داران خودروی پایتخت، در حال حاضر کیا سورنتو با قیمتی برابر با ۵۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود و این یعنی عوض کردن خاصی در قیمت این محصول رخ نداده هست. کیا سراتو نیز که تثبیت قیمت داشته، در حال حاضر ۳۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود. همچنین اپتیما هم عوض کردن نکرده خاصی در قیمت، در حال حاضر ۴۵۰ میلیون تومان به فروش می رسد. از سوی دیگر، مدل هیبریدی و ۲۰۱۸ سوناتا نیز قیمتی برابر با ۴۵۰ میلیون تومان دارد و این یعنی عوض کردن خاصی در قیمت این محصول رخ نداده است.

در بین دیگر خودروهای وارداتی ولی تویوتا راو۴ کماکان محصولی گران به شمار می رود و آن طور که فعالان بازار می گویند، ۶۴۰ میلیون تومان به فروش می رسد، البته اگر اصلا در بازار گیر بیاید. همچنین از بازار سانتافه هم خبر می رسد که این محصول با حفظ قیمت قبلی خود، در حال حاضر ۴۸۰ میلیون تومان به فروش می رسد. همچنین تویوتا کمری هیبرید نیز اگر در بازار یافت شود، باید ۴۶۰ میلیون تومان جهت خرید آن هزینه کرد. در مورد لکسوس NX نیز به عنوان یکی از کمیاب ترین خودروهای وارداتی، گفته می شود که قیمت آن به ۷۷۰ میلیون تومان رسیده است.

تکانه‌های ارز و(البته تا حدی سکه)، بازار ماشین را هم لرزانده هست، تا آنجاکه خرید و فروش در این بازار به شدت افت داشته و قیمت خودروهای داخلی نیز صعودی قابل توجه

واژه های کلیدی: بازار | ماشین | محصول | میلیون | محصولات | خودروهای داخلی | خودروهای وارداتی | قیمت خودروهای داخلی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog